Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Hromadí se mi nabíječky

...a předpokládám, že v tom nejsem vůbec sám. Hromadí se mi nabíječky všeho možného. Mám na ně prakticky samostatný šuplík, plný nabíječek, adaptérů a změti jejich kabelů, ve které je vždycky nejvíc zamotaná právě ta, kterou nejvíc potřebuju.

Nedávno jsem se rozhodl tu změť trochu zkrotit, a tohle je přibližně obsah, ze kterého jsem odstranil ty nabíječky, které už nepoužívám – tyto používám pravidelně.

Nabíječka k mobilu, na bateri do foťáku, k e-booku, notebooku, bezdrátové myši, holícímu strojku, zubnímu kartáčku. Podobnou sbírku má asi každý, kdo je jen trochu otevřený novým technologiím.

A k tomu je samozřejmě spousta dalších nabíječek od věcí, které už nepoužívám – většina je teda od starých mobilů.

Přichází otázka – proč sakra neexistuje nějaký standardizovaný typ nabíječky, která by se hodila na různé přístroje? Dobře, chápu, že některé přístroje mají specifické požadavky (třeba ten zubní kartáček – nabíječka bez kontaktu), ale určitě přinejmenším všechny mobily, PDA, GPS navigace, e-booky, mp3 přehrávače a přístroje podobného typu by mohli mít jeden typ nabíječky.

Odpadlo by ono věčné:

„Nemáte někdo nabíječky na Nokie?“
„Jo já mám…“
„Ne tuhle ne, takovou tu starou…“

Dokonce i nabíječky od stejného výrobce nejsou totiž bohužel vždy kompatibilní.

Když se dokázali průmyslníci tak hezky dohodnout na standardu USB, proč nedokáží vyvinout podobné úsilí i pro standardizovaný adaptér?

Kolik asi tak máte nabíječek?
5
 
26
 
12
 
8
 
2
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

21. 7. 2008 0:03:26
[1] (sandra (trisestri(at)azet.sk)) www
treba odpovědět
když se množí treba recyklovat
31. 7. 2008 9:26:46
[2] (pphmmr (pphmmr(at)gmail.com))
Re: treba odpovědět
[1] ono to mas tak, kupujes zle zariadenia. Ja mam kopec nabijaciek, ale vsetky su na miniUSB, telefon, HF sada do auta, GPS, externy disk, telefon 2, pda, HF sada do ucha, solarna nabijacka, viac toho asi nemam.
21. 9. 2008 14:11:44
[3] (Honza (honza.89(at)seznam.cz)) www
nabijecky odpovědět
idealni je nakupovat veci na tuzkove akubaterky :) nj ... blba rada taky rada
2. 11. 2008 15:12:04
[4] (Vitek (kontakt(at)vit-stekly.cz)) www
Re: Re: treba odpovědět
[2] jojo taky preferuju miniUSB docela zaběhlá standarta poslední dobou :) a je to jen dobře!
22. 3. 2009 23:17:56
[5] (petr)
je to jasné odpovědět
je to bohužel jasné, výrobci na nabíječkách vydělávají a není v jejich zájmu vyrábět nabíječku univerzální. Ovšem zdá se, že už se blýská na lepší časy - nedávno jsem zahlédl něco jako evropskou iniciativu v tomto směru...