Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Olympiáda po italsku?

Tak co, myslíte, že Itálie zvládla roli pořadatelské země? Nebo můžou být Italové rádi, že se to obešlo bez nějaké větší ostudy?

Je pravda, že snad všechny televize si před olympiádou na Itálii smlsli – zabírali sportoviště, u kterých již bylo jasné, že se dokončit nestihnou, a tak je dělníci místo dokončení raději nejrůznějšími způsoby zakrývali a maskovali. To by asi ale ani nebyli Italové, nedodělávali na poslední chvíli.

Během her už se ale o žádných pořadatelských potížích nemluvilo – buďto nebyly, nebo se je úspěšně podařilo tutlat (možná trochu moc náročné dopingové kontroly biatlonistů, ale to není chyba pořadatelů, ale výboru).

O tom jsem vlastně ale vůbec psát nechtěl. Co závěrečný ceremoniál, jaký vám připadal? Bylo to trochu něco jiného, než třeba v Sydney, že? Menší megalomanie, důraz na detaily, nápady. Možná že Italové trošku šetřili, ale podle mne to nebylo na škodu. Nikde není napsáno, že olympijská ceremonie musí být jako spartakiáda říznutá hvězdnýma válkama, né?

Neviděl jsem sice všechno, ale karnevalové momenty mi přišly docela bezva, letci ve vzduchovém tunelu – bomba – a uvedení Vancouverských her taky – teda Avril mi moc nesedla, když už tam byla, tak se mohla trochu víc odvázat, zato hokejisti dohromady s eskymáky - cool :o). Možná bylo cílem publikum spíš pobavit, než mu vyrazit dech - a to mi vyhovuje.

Co vy si myslíte?

Ohodnoťte prosím užitečnost článku
0
 
3
 
1
 
1
 
0
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo: