Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Budoár staré dámy - My o vlku

Tak teda – Budoár není žádný mainstream, na MTV ani na Evropě je neuvidíte (neuslyšíte) a oni by si to určitě ani nepřáli. Představte si ji jako česky zpívající kapelu, sestava kytaristka, houslistka, basistka, kytarista a bubeník. Zpívá především kytaristka Marta – sytý hlas s obrovským rozsahem a velmi zvláštní barvou, přidávají se obě další děvčata, místy i chlapci. Housle perfektně dobarvují zvuk kytar, do bicích se tolik neřeže (což považuju za plus), zpěv je velmi výrazný.

První album Na hraní jsem si vypůjčil od Franty před pár lety – docela mě zaujalo, bylo to něco nového, texty dost originální a často legrační. Navíc jejich klip Usnul dub nad stádem hub (36MB, dá se stáhnout i v menším rozlišení) je něco tak perfektního, že jsem ho musel zkrátka pořád všem ukazovat (kapela s tímto klipem také posbírala několik cen, možná jste už slyšeli o pinzetové animaci…).

Potom jsem nějak zapomněl, sice si pamatuju, že Franta říkal něco o novém CD, ale prošlo to mimo mě. Při poslední návštěvě Brna nás ale Franta vytáhnul na koncík a vážně to stálo za to. Pohled na ty krásný holky (fakt!) jak řežou do kytar, zpívají z plna hrdla a prokládají jednotlivé písničky celkem vtipnými hláškami, fakt super – leckterý kytarista z našich „slavných“ kapel by se měl co učit.

Po návštěvě koncertu jsem se tedy hned začal pídit po tom novém CD – a nebyl jsem zklamán. Dvanáct plnohodnotných nových songů doplněných videoklipy (zase to stojí zato), super zvuk, zpěv si konečně člověk může naplno užít (na koncertě je prostě často zpěv trochu zatlačený do pozadí – to se stává všem kapelám, pokud nemají nějakou megaaparaturu). Už to sjíždím asi potřetí v jednom tahu a pořád mě to baví. Doporujčuju všem.

Klip z nového alba

Všem také doporučuju oficiální stránky kapely – pěkný originální design (nese se ve stejném duchu, jako booklet prvního alba), mnoho písniček zdarma ke stažení a také videoklipy a nějaké to úsměvné čtení o historii kapely.

A až budou v Praze hrát (v říjnu a v prosinci), tak na ně určitě jdětě, je to vážně supr pohled ;-). Kdy jste vy naposledy viděli kapelu, která byla na vzestupu, co?

Která Budoárka je podle vás nejhezčí:
8
 
11
 
8
 
12
 
1
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo: