Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Jednotné značení nabíjecích baterií

Poměrně často se mi stává, že mi rodiče přinesou nějaké baterie a ptají se mě, jestli "jsou tyhle nabíjecí, nebo ne". Věřím, že podobná situace bude i jinde a přijde mi to trochu zbytečné.

Nejběžnější nabíjecí baterie - AA (tužkovky) a AAA jsou dnes už tak levné, že se podle mne nenabíjecí nemůžou vyplatit snad vůbec nikdy. Občas na ně doma člověk ale stejně narazí - třeba jako na "baterie v ceně" u nějaké čínské hračky.

Označení, zda je baterie nabíjecí nebo není, na bateriích předpokládám být musí z nějakých bezpečnostních důvodů - jenže člověk, který neumí anglicky, se těžko zorientuje v nápisech "Rechargeable" a "Do not recharge". A žádné standardizované označení na bateriích není.

návrh ikony

Když už všechny baterie označené být musí, tak by mělo být ono označení dané - třeba takové, jako na obrázku vlevo - a předešlo by se všem pochybnostem.

Jen doufám, že neexistence takového značení je výsledkem lobby výrobců nabíjecích baterií (pro které je samozřejmě každá vyhozená nabíjecí baterie potenciálním ziskem) - ne, věřím, že tak to snad není :o).

Btw, víte, že použité baterie jsou nebezpečný odpad a neměly by se vyhazovat společně s běžným odpadem? Krabice na odkládání použitých baterií by měly být v každém obchodě, kdes se baterie prodávají.

 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo: