Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Jak vypadá váš web bez reklam?

Reklama na webové stránce může být pro vlastníka příjemným přilepšením ale i hlavním zdrojem příjmů. Přesto ale nemalá část uživatelů internetu si reklamy blokuje, používá Adblock ve Firefoxu, Block Content v Opeře, IE7Pro v Exploreru.

Část vašich čtenářů zkrátka uvidí váš web bez reklam. Můžete si stěžovat, můžete v duchu nadávat (i nejen v duchu - jako nejčtenější ego), ale nakonec čtenářům úplně zabránit v blokování reklam nejde. A tak je dobré myslet i na tyto čtenáře – nevypadají vaše stránky divně, pokud jsou reklamy blokované? Nezůstávají po nich prázdné bílé obdélníky a pro skutečný obsah je nutné scrollovat dolů?

Takto vypadá homepage idnes.cz bez reklam – prázdných obdélníků je na homepage plno, obzvlášť nepříjemný je ten v horní části stránky před vlastním obsahem.  

homepage idnes 

Podle mě je lepší přijmout fakt, že reklamu bude mít část čtenářů vypnutou, a podle toho se zařídit. Dejte si tedy pozor, jestli layout vašeho webu příliš nepočítá s reklamními bloky, vyhněte se absolutnímu pozicování vedle reklamních bloků a pod reklamní bloky a místo těmto blokům se pokuste vyhradit nějak jinak. Nic na tom není, když o tom člověk ví a počtá s tím.

 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

29. 5. 2012 9:58:00
[1] (casque beats by dre (xinagxing963(at)gmail.com)) www
beats by dre, dr dre beats, beats by dre pas cher odpovědět
acheter beats by dre pas cher a nos beats by dre boutique en ligne, comparer les prix et lire les beats by dre des critiques alors acheter les battements droit par dre pas cher pour vous.
29. 5. 2012 9:59:01
[2] (cheap beats by dre (xinagxing963(at)gmail.com)) www
cheap beats by dre | buy beats by dre sale online for UK odpovědět
cheap beats by dre online store provides all kinds of cheap beats by dre, wholesale beats by dre outlets are 60% OFF. No Tax,Fast Next Day shipping.