Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Apple Safari pro Windows

Safari logoApple se rozhodl portovat svůj internetový prohlížeč Safari na platformu Windows. – zatím je ke stažení dostupný ve verzi Safari 3.0 for Windows Public Beta.

Safari to bude mít na Windowsech hodně těžké – běžní uživatelé používají Internet Explorer, který ve verzi 7 většině s klidem stačí. Pokročilí uživatelé si již oblíbili Firefox a Operu. Nevšiml jsem si po zběžném prohlédnutí Safari ničeho, co by mělo proti těmto prohlížečům navíc. V menu je sice tajemná položka Installed Plug-ins, ale když na ni kliknu, zobrazí se mi pouze Safari is missing important resources and should be reinstalled. A to je jen začátek.

Jak to vypadá, je Safari v současnosti prolezlé chybami a ani ono beta to neomlouvá. Spoustě uživatelů se ho nepodařilo ani nainstalovat, dalším padá hned po spuštění. Mě se sice podařilo Safari jak nainstalovat, tak spustit, ale má obrovské problémy se zobrazováním stránek.

Safari jsem si chtěl pořídit kvůli tomu, abych mohl otestovat svoje weby v tomto prohlížeči. Proto jsem jako první URL psal Trupíkův weBlog. První okamžik mě docela vyděsil – špatně napozicované prvky a především části textu ztraceny neznámo kam. Když jsem zkusil pár dalších stránek, zjistil jsem, že v tom rozhodně nejsem sám. Autoři snad mohli zkusit otevřít alespoň pár stránek, protože s takovouto betou jsou spíš k smíchu.

Věřím, že se jedná o problémy pouze windowsí verze, že Safari na Mac OS zobrazuje mnohem lépe, protože jestli takto Apple zobrazuje Internet svým uživatelům, tak jich lituji.

Podívejte se na screenshoty, především chybějící části textu jsou velmi častý problém.

screenshot webu Yahoo v Safari

screenshot webu Aktuálně v Safari

screenshot webu Bonusweb v Safari

Ohodnoťte prosím užitečnost článku
3
 
55
 
41
 
32
 
1
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

12. 6. 2007 22:35:08
[1] (Martin Suchan (n3croman(at)gmail.com))
Info odpovědět
Podle informaci tato verze funguje "celkem spolehlive" ve Windows, kde je anglicke jazykove prostredi, asi se program potyka s jistymi problemy se znakovou strankou, rekl bych. Osobne jsem toto Safari zkousel na 32bit Windows Vista EN a instalace se ani nedokoncila, tak nevim.
Jinak prosazeni mezi uzivateli, podle SlashDotu, planuje provest Apple treba i tim zpusobem, ze bude Safari 3 distribuovat jako bundle s programem iTunes. Mnozi si tak nainstaluji Safari jako defaultni prohlizec, aniz by si to zadali, typicky BFU´s, kteri pri instalaci klikaji jen na Next :)
12. 6. 2007 22:46:55
[2] (Trupik (jakub.maly(at)atlas.cz)) www
Re: Info odpovědět
[1] já mám anglické WinXP SP2. Safari nezobrazuje správně ani stránku Yahoo, takže české fonty nebudou jediný zdroj problémů.