Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Hledáme zákazníky pro vytvoření webových prezentací

Jakub Malý - (programování, deployment - uvedení do provozu)
Vladimír Bílek - (design, grafika)

Kontaktovat nás můžete emailem na adrese:

Internet je v dnešní době jedním z nejdůležitejších médií - ať už z hlediska šíření informací nebo marketingu. Díky internetu můžete snadno a efektivně oslovit velké množství lidí s velmi malými náklady. Nastala doba, kdy každá, alespoň trochu ambiciózní firma, musí mít své webové stránky, stejně tak jakákoliv organizace, která chce komunikovat s veřejností.

Vytvořit webové stránky není nic těžkého - učí se to už i děti na základní škole. Pro vytvoření kvalitních webových stránek je ale potřeba získat odborníka s přehledem o nejrůznějších internetových technologiích - a tuto službu vám nabízíme my. Proto, aby internetová prezentace dobře fungovala, je nutné se soustředit na mnoho aspektů.

Copywriting

Uživatelé internetu se snaží získat co nejvíc informací v co nejkratším čase (možná je to pozůstatek z dob, kdy každá minuta připojení stála nezanedbatelné peníze). Proto málokdy čtou sáhodlouhé vypravování a snaží se soustředit na to důležité. Pomůžeme vám rozvrhnout stránku tak, aby uživatel bez problémů našel to, co je důležité (jak pro vás, tak pro něj), aby stránku předčasně neopustil jen proto, že se na ní nevyzná. Pomůžeme vám vybrat ta správná slova.

Design a CSS

Vzhled stránek je to první, co uživatele upoutá. Vytvořit přitažlivý a zároveň neotřelý vzhled je práce pro odborníka - pokud tuto část podceníte, všimne si toho i ten největší internetový laik. Pro grafiku se dnes na webu používá technologie CSS - cascading style sheets, česky kaskádové styly. Díky nim lze vytvořit design efektivně a s ohledem na různé možnosti zobrazení (pamatujte, že webovou stránku nemusí uživatel prohlížet pouze na monitoru, ale třeba na displeji mobilního telefonu, nebo si ji může vytisknout na tiskárně). Design pro vás vytvoří náš specialista.

Validita a zobrazování v různých vyhledávačích

I když stránka navenek může vypadat kvalitně, pod povrchem se může skrývat zmatený kód plný chyb. Doba, kdy internetu dominoval jediný prohlížeč - Internet Explorer - je již dávno pryč a stále více uživatelů dává přednost "alternativním" prohlížečům - především Firefoxu a Opeře. Správný - validní - kód zaručuje, že se stránka správně zobrazí i v těchto prohlížečích. Proto je důležité psát stránky s ohledem na internetové standardy a s ohledem na různé prohlížeče. Stránky od nás bude možné prohlížet v aktuálních verzích prohlížečů a budou připravené i na příchod nových verzí prohlížečů.

SEO - optimalizace pro vyhledávače

Drtivá většina uživatelů přichází na stránky prostřednictvím vyhledávačů (Seznam, Google). To, na kolikáte stránce se vaše stránka ve vyhledávači zobrazí při hledání nějakého výrazu, je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících počet návštěv vaší stránky. Proto vzniknul nový marketingový obor - Search Engine Optimization (optimalizace pro vyhledávače). Pomůžeme vám "přesvědčit" vyhledávače, aby nabízely vaše stránky uživatelům a seznámíme vás i s dalšími možnostmi internetové reklamy spojené s vyhledávači.

Přístupnost a použitelnost

Úroveň dnešních technologií umožňuje vytvářet stránky tak, aby je mohli bez problémů používat například i uživatelé se zhoršeným viděním, s nízkým rozlišením monitoru, se starší verzí prohlížeče, na jiném prohlížeči a operačním systému, než na Windows a Internet Exploreru a také v neposlední řadě internetoví a počítačoví laici. Pokud již při návrhu a tvorbě budete pamatovat na tyto uživatele, nebudou mít později s prohlížením vašich stránek žádné problémy.

Pokud vaše firma uvažuje o spuštění webové prezentace, interetových stránek nebo vytvoření webové aplikace, oslovte nás! Vytvoříme pro vás na míru šité řešení za dohodnutých podmínek k vaší plné spokojenosti (webové standardy a pravidla použitelnosti jsou samozřejmostí) .

Jakub Malý - (programování, deployment - uvedení do provozu)
Vladimír Bílek - (design, grafika)

Kontaktovat nás můžete emailem na adrese: