Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Aktuálně.cz u mne končí

Aktuálně byl můj nejoblíbenější zpravodajský server. Navštěvoval jsem ho prakticky denně a vždy jsem si našel něco, co mě zaujalo a co jsem si přečetl. Také mi bylo sympatické, že se Aktuálně často věnuje „zeleným“ tématům, přírodě a lidsko-právním otázkám. Úroveň diskuzí samozřejmě nebyla nijak valná, ale pořád je to o mnoho lepší než takové Novinky.cz. Situace se ale mění.

Nejvíc to začlo být vidět od redesignu hlavní stránky. Ta teď obsahuje „Zprávu dne“ – s jednou větší fotkou a pak „Další zprávy“ vždy s jednou malou fotkou. Zprávy jsou vždy doplněny jen kraťoučkým popiskem – takovým, který o samotném obsahu neřekne skoro nic. Dřívější popisky byly delší a výmluvnější, takže čtenář víc věděl o čem článek bude. Možná to nějakým způsobem přivede k článku víc čtenářům – tím, že čtenáři budou zvědaví, článek si otevřou, mě to ale spíš odradí – krátký popisek mě dostatečně nepřesvědčí k tomu, abych si článek otevřel.

Layout hlavní stráky je teď dá se říct dvousloupcový. Dříve obsahoval úzký levý sloupec, ve kterém jsem často nacházel právě ty články, kvůli kterým jsem na Aktuálně chodil – zaobírající se ekologickými tématy apod. Tento sloupeček je nenávratně pryč a moje oblíbené články buďto musím hledat mezi ostatními, nebo už nevycházejí. Spíš to druhé, protože je vidět, že i zaměření samotného serveru se začíná posouvat mnohem víc k jakémusi zpravodajskému mainstreamu ale TV Nova (který je v prostředí internetu jen těžko rozeznatelný od bulváru).

I v článcích z kulturní sekce jsem velmi často narazil na nějaké ty zajímavé články. Kulturu ale dnes pokrývá odnož aktuálně showbizz, ze které se ale pomalu ale jistě klube čistokrevný bulvár.

V nedávné době přibyli na Aktuálně také blogy. Blog tu dostala spousta známých osobností, často politiků (Tomáš Hanák, Filip Renč, Ivan Langer, Lubomír Zaorálek, David Rath). Bohužel, tyto blogy jsou tak nějak „umělé“. Zatímco někteří se tu (v dnešní době!!) snaží široké veřejnosti vysvětlit, co to vlastně ten blog je, politici toto médium používají jako místo, kde mohou osočovat své konkurenty bez toho, aby se ti mohli bránit nebo bez toho, aby je nějaký moderátor umírňoval. Navíc většina těchto novopečených bloggerů rychle ztratila zájem a tak jejich blogy obsahují jeden nebo dva články a tím to končí. Zkrátka a dobře, zatímco na podobném projektu na Respektu vzniklo hned několik blogů, které jsem si oblíbil, na Aktuálně mě zatím nezaujal ani jeden.

Jak to tak vypadá, český internet dle mého názoru přišel o svůj jedinný „pořádný“ zpravodajský server – Aktuálně už bylo dokonce natolik uznávané, že i ostatní média ho brala jako věrohodný a s klidem přejímala jeho zprávy, to se nikomu jinému jen tak nepodaří. Aktuálně mi bude chybět, ale už několik dní jsem nenarazil ani na jeden článek, který by mne zaujal, takže ho asi přestanu navštěvovat. Náhrada chybí – iDnes je skoro totéž, co teď Aktuálně, Novinky jsou brak, iHNed.cz jsou možná seriózní, ale příliš o politice a financích, málo o společnosti.

Zůstává mi tak jen web BBC s jeho skvělými podcasty. Bohužel, člověk by si rád u internetu také odpočinul a čtení v angličtině už není taková relaxace.

Jinde se píše

Jaký je váš vztah k atkuálně.cz
8
 
26
 
10
 
17
 
19
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

14. 4. 2007 15:54:15
[1] (Sharkan) www
Alternativa odpovědět
Zkus se podívat na www.tyden.cz, to vypadá na zajímavý projekt.
14. 4. 2007 16:04:44
[2] (Trupík (jakub.maly(at)atlas.cz)) www
Re: Alternativa odpovědět
[1] dobře, podívám se a dám mu šanci.
14. 4. 2007 23:12:40
[3] (Max (bartolomej(at)centrum.cz)) www
Bulvár odpovědět
Každý den nám chodí do schránky "noviny" známé jako Deníky Bohemia - je to absolutní děs, co tam v poslední době mají a tak se raději dívám po netu. Zpravodajské servery mi ovšem nic neříkají, protože mi připadají bulvární všechny :(
Naštěstí mám teď již non stop ČT 24 a doufám, že k tomu bulváru nebudou tíhnout :) Na netu se spíše odreaguji u čtení blogů - které jsou dobré a které ne - to je vždy jen o vkusu :)
16. 4. 2007 16:04:43
[4] (Lemik (lemik(at)lemik.info)) www
BListy odpovědět
Zkus i Britské listy na www.blisty.cz. Zelené se tam věnuji taky dost...
19. 4. 2007 11:53:03
[5] (Tony)
web odpovědět
Zkus www.zregionu.cz, si je to jen Moravsko-slezský kraj, ale snad časem ... :o)
12. 6. 2007 14:16:11
[6] (rraven)
kultura na aktualne.cz odpovědět
kultura na aktualne.cz je zase kultura - viz. http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/redakce-aktualne.php?itemid=935