Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Prý se chystá se Fallout 3

Omlouvám se všem, kteří se orientují v herním světě víc, než já, protože podle nich určitě právě objevuji Ameriku. Nečekejte žádné průlomové informace o chystaném Falloutu 3. Já prostě právě zjistil, že Fallout 3 bude, a teď jsem z toho happy.

Zrovna nedávno jsem si při jedné příležitosti vzpomněl, jak moc geniální byly ty obrázky panáčků ve Falloutu 1 a 2. Pokud jste to hráli, tak si na ně určitě taky vzpomínáte – obrázky usměvavého blonďáčka s obrovskými kladivy a raketomety, popř. vykrádajícího hroby. Malá ukázka:

Ty obrázky byly super (pár jich najdete například na českém serveru madbrahmin.bo­nusweb.cz, kdybyste našli nějakou větší galerii, tak se please ozvěte).

Fallout byla vážně moc dobrá hra, zastihla mě v období mé závislosti na PC hraní a připravila mě o spoustu hodin života. Autorem je firma Interplay/Black Isle. Právě hry od Black Islu mě sežraly asi nejvíc času ze všech – nejdřív oba Fallouty, potom obě Baldur's Gate a nakonec Planescape: Torment. Právě Planescape: Torment považuji za jednu ze dvou nejlepších her, se kterými jsem měl tu čest a kterou jsem, dá se říct, uzavřel svou hráčskou kariéru. Black Isle zkrátka RPG uměli dělat.

Fallouty byly skvělé svým naprosto originálním světem plným nečekaných kontrastů a také velmi specifickým a velmi černým smyslem pro humor (stejně tak P: T) – zmutované krávy s dvěma hlavami (co říkali třeba „Bů! Povídám bů!“), chlapík, kterému z hlavy raší malý stromek, možnost zahrát si ve hře karetní hru Tragic nebo získat za parťáka velkého mutanta s rotačákem a zálibou ve filozofování. Na svou dobu to bylo něco geniálního.

No a jak je to s tím Falloutem 3? Právě při hledání jsem galerie blonďatých panáčků jsem si všiml na stránkách o Falloutu záložky Fallout 3. A tak jsem se vlastně dozvěděl, co se chystá. Já si pamatuju, že o Falloutu 3 se mluvilo ještě hodně dávno, měl ho vyvíjet ještě Interplay (tenkrát se mu říkalo Van Buren). Potom byl ale Fallout 3 zrušen a Interplay dá se říct taky.

Potom ale licenci na Fallout odkoupila firma Bethesda – autor třeba RPG Oblivion. Na Falloutu 3 prý již pracuje, ale informací vypustila opravdu hodně málo – například v tomto rozhovoru můžete získat malý přehled o tom, jak to vypadá. A to tak, že Bethesda nechce prozradit vůbec nic.

No uvidíme. Buďto Bethesda hru zmrší (tím straší spousta fanoušků) – udělá z toho masovou multimediální hru zaměřenou na 8–12 leté hráče (řekněme si upřímně, Fallout 3 nebyl nic pro mládež, nejen kvůli míře násilí (ta se dala také omezit), ale i kvůli spoustě různým narážkám a vtipům, které takový hráč nepochopí), nebo to bude dobré pokračování perfektních her. Potom si konečně koupím novej komp, abych si to mohl zahrát (protože na týhle šunce, co na ní zrovna píšu, to teda nepoběží ani omylem – stačí mi pohled na minimální nároky minulého RPG od Bethesdy – Oblivionu – a padám do mdlob).

Kolikrát jste celkem dohráli Fallouty?
25
 
35
 
31
 
17
 
2
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

1. 3. 2007 12:47:41
[1] (peCan (pecan.gr(at)seznam.cz)) www
Jó to byly hry odpovědět
Fallout byla jedna z mála her které mě opravdu chytili. Škoda, že to nešlo i po síti, možná bych to občas zahrál i teď:-D. Jen aby to nebyl propadák.
16. 3. 2007 17:00:07
[2] (HHPZ) www
Fallout 3 odpovědět
Mám o Fallout 3 dost velké obavy. Bethesda sice umí dělat fajn hry (Oblivion), ale jejich styl mi k Falloutu tak nějak nesedí. No, uvidíme, snad se za pár desítek měsíců dočkáme. :-)
6. 4. 2007 13:20:45
[3] (Džouzef)
nikdy odpovědět
Nikdy už to nebude jako jednicka a dvojka. Uz jen kuli tomu ze na tom budou makat uplne jiny lidi. A hlavne oba fallouty meli spoustu vychytavek ktery sem ve hrach od bethesdy nevidel a cim prave byl fallout tak jedinecny. No nejspis to bude dobry ale bude to jiny a to me jako skalniho fandu pekne s*re