Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Narozeniny

Únor se chýlí ke konci a já prošvihl svoje první bloggerské narozeniny. Bylo to přesně 22.2.2006 kdy na Trupíkově weBlogu vyšel první článek – Jak na SEO-friendly URL (Cool URL) v ASP.NET, mimochodem jeden z těch velmi oblíbených. Nedávno jsem se ho rozhodl široce přepracovat (po dalších zkušenostech s danou technologií) – takže myslím, že nyní je v něm použitý postup široce použitelný. Ale to jsem trochu odbočil.

Neodpustím si malé plácaní po zádech statistikami (a taky si všimněte, jak mistrně ovládám agregační funkce SQL :-)

  • 22. 2.2006 vyšel první článek, přečtlo si ho 548 lidí
  • celkem zde vyšlo 57 článků, z toho 24 článků v blogu a 33 v tématických sekcích
  • tyto články označilo celkem 194 čtenářů jako „přesně to jsem hledal“ (a tyto ankety byly zavedeny až dlouho po spuštění blogu)
  • Jednoznačně nejpopulárnější článek je Zmenšování obrázků v PHP, za ním následují Watermarky v PHP a Stránkování v PHP a MySQL.
  • na blogu najdete 33 mých fotografií ve čtyřech kategoriích, které hbitě indexuje služba Google Images
  • Celkem podle toplistu přišlo asi 20000 návštěvníků, průměr se pohybuje kolem 160 návštěvníků denně, TW se uhnízdil ve čtvrté desítce v kategorii Weblogy – odborné. Návštěvnost blogu vytrvale stoupá a z toho mám radost největší – posuďte sami:

  • TW několikrát navštívil MzK a napsal mi komentář
  • TW jednou navštívil i sám Radek Hulán a nazval mě parazitem .
  • mezi nejkurioznější slova, na která na lidé na TW přicházejí, bych zařadil slova „červotoč“ nebo „Topolánek a Talmanová“ (po vypuknutí jisté aféry už vyhledávače nabízí spoustu jiných článků než ten můj předvolební, takže o tuto sortu návštěvníků jsem nejspíš nadobro přišel).

Nasazení adSense mě trošku víc motivuje k psaní dalších článků, doufám, že jeho přítomnost čtenáře příliš neuráží. Pokud ano, smůla, o stažení neuvažuju.

Od svého spuštění TW příliš změn nezaznamenal. Krátce po samotném spuštění jsem oddělil články na blogové x tematické, trochu vylepšil komentáře (zavedení zvýrazňování kódu, gravatary) a přidal ankety. V budoucnu plánuji přidání samostatné sekce věnované deskovým hrám.

Doufám, že Trupíkův weBlog budete i nadále číst, bloggerský život mě baví a přestat nehodlám (pokud mě nebudou internetoví surfeři totálně ignorovat), kolem mne se toho děje dost na to, aby bylo stále o čem psát. Nashledanou v příštím životě!

Ohodnoťte prosím užitečnost článku
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

28. 2. 2007 20:36:04
[1] (Martin Grames (martin.grames(at)chapadlo.cz)) www
Všechno nej k narozeninám ! odpovědět
> Nashledanou v příštím životě!
O jéjej, další fanoušek seriálu Ztraceni :-)

Jinak přeju čím dál více návštěvníků a další hezké články.
1. 3. 2007 19:08:09
[2] (Trupík (jakub.maly(at)atlas.cz)) www
Re: Všechno nej k narozeninám ! odpovědět
[1] Díky. No a ten závěrečný kec fakt nemá s Lost nic společného (i když na to koukám) - s podobnými hlody se stotožňuju už nějakou dobu /nejlepší je ten v mém mottu v pravém horním rohu/