Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Jak se na Technetu vykrádají články

I seriózní populárně počítačový deník Technet (resp. jeho redaktor Jakub Dvořák) vykrádá články.

22.2. vychází na Technetu článek Vyznejte se v "tajném" slovníčku filmových pirátů. Poznáte co stahujete. Nejprve mne udivilo, že seriózní deník pod iDnesem vysvětluje čtenářům, kteréže ilegálně sdílené filmy mají kvalitu lepší než jiné. Ale budiž, článek je to celkem zajímavý a poskytuje přehled.

Přímo v diskuzi bylo ale poukázáno (čtenýřem ShY) na to, že drtivá většina textu článku byla okopírována z článku Co znamenají zkratky u filmů CAM, DVDRiP … ? na warezblog.net. Na to, odkud text pochází, autor článku na technetu nijak neupozorňuje a přitom je text okopírován skutečně slovo od slova a autor ani neprojevil snahu nějak to zastřít. Posuďte sami, nejprve Technet, potom warezblog:Co vy na to?
28
 
139
 
10
 
13
 
8
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

24. 2. 2007 20:45:41
[1] (jf) www
Článek by potřeboval trochu upravit odpovědět
(resp. jeho redaktor Jakub Dvořák) .... Je to chyba redaktora Radka Dvořáka.
Asi by to chtělo sjednotit jméno ;-)
24. 2. 2007 21:41:42
[2] (Trupik (jakub.maly(at)atlas.cz)) www
Opraveno odpovědět
Díky za upozornění, opraveno.
25. 2. 2007 0:22:45
[3] (MzK) www
zdroj informací odpovědět
Měli by alespoň napsat zdroj.
25. 2. 2007 22:55:46
[4] (Miroslav Jahoda (thoren(at)seznam.cz)) www
Zdroj odpovědět
Souhlasím. Uvést na konci článku zdroj je opravdu jen maličkost. U Technetu bych to přeci jen tolik nečekal jako u amatérských blogů. Myslím, že omluva by byla na místě.
26. 2. 2007 11:02:16
[5] (Mirek Novotny (mepp(at)seznam.cz)) www
To se deje pomerne casto. odpovědět
Spise je ostuda Idnesu, koho zamestnavaji. Je dobre na takoveto veci upozornovat , nicmene nas to bude provazet vzdy.
28. 2. 2007 15:30:16
[6] (Jakub Dvořák (jakub.dvorrak(at)seznam.cz)) www
Vyjadreni odpovědět
Vážený pane, není pravda, že jsem si některé popisky vzal z warezblogu. Jde o tak zažité vysvětlivky, které putují internetem, že je používají všichni. Původně jsem chtěl uvést zdroj, ale když jsem narazil asi na 10 serverů, které je používají, nevěděl jsem, kdo je vlastně měl jako první. A teď co s tím? Vypsat všechny? Nebo pátrat potom, kdo byl první? Proto jsem neuvedl zdroj - ale vím, že jsme měl, dělám to. Warezblog jsem navíc mezi těmito servery ani nenašel, proto jsem se u nich neinspiroval. Příště, až tu budete psát o mé maličkosti, tak Vás prosím zkuste mne kontaktovat, abych s ek tomu mohl vyjádřit. Děkuji Jakub Dvořák.
28. 2. 2007 18:18:19
[7] (Trupík (jakub.maly(at)atlas.cz)) www
Re: Vyjadreni odpovědět
[6] zkusil jsem pomocí google.cz vyhledat, kde všude se ten text objevuje. Bylo nalezeno 13 stránek, na některých ale už text není. Na dalších se text objevuje jako příspěvek v diskuzi/komentářích. Několik dalších uvádí jako zdroj warezblog. Na to, že texty nejsou původní a přesto neuvádíte zdroj, jste byl upozorněn záhy v komentářích pod článkem, ani potom jste ale zdroj neuvedl (když ne warezblog, tak jiný). To mi prostě nepřijde tak nějak košer.
28. 2. 2007 18:48:44
[8] (Jakub Dvořák (jakub.dvorrak(at)seznam.cz)) www
Re: Re: Vyjadreni odpovědět
[7]Víte, on Google není jediným internetovým vyhledávačem. Každopádně jak sám píšete, v řadě diskusí figurují informace o zdrojích ripů. Jednu takovou jsem našel i já a použil jako základ pro popisky – proto nešlo o vykrádání, ale o interpretaci informací od anonyma. Měl jsem jako zdroj napsat ANONYM? Či server, diskusi, blog, který jsem našel následně? Že je nějaký článek na warezblogu jsem neměl ani tušení. Ostatně co když právě warezblog slovník čerpal z nějakého diskusního fóra? Mimochodem, když už vám jde o to „vykrádání“, neměl byste požádat také ostatní servery o uvedení zdroje? Ono se však lépe rozebírá jeden ze serverů Idnesu, to chápu - snažil jste se o nějakou senzaci?
Diskuze u mých článků nečtu bohužel každý den - nejsem zaměstnancem Technetu - a tak se k nim dostanu jednou za čas – někdy denně, jindy třeba za týden.
28. 2. 2007 19:02:07
[9] (Trupík (jakub.maly(at)atlas.cz)) www
Re: Re: Re: Vyjadreni odpovědět
[8] Teď už je na každém aby si udělal svůj názor.
28. 2. 2007 19:23:55
[10] (Jakub Dvořák (jakub.dvorrak(at)seznam.cz)) www
Re: Re: Re: Re: Vyjadreni odpovědět
[9] No to jistě, to nikomu neberu. Jen jsem chtěl upozornit na nepřesnosti na tomto blogu a navíc zavádějící informace. Protože napsat "Jak se na Technetu vykrádají články" je odvážná a navíc nepravdivá informace. Nebo jste opravdu chtěl říci, že celý článek - tedy od A do Z - byl zkopírován? Ale, to snad ne...
1. 3. 2007 11:48:32
[11] (Miroslav Jahoda (thoren(at)seznam.cz)) www
slovo od slova odpovědět
No on ten lákavý nadpis totiž přiláká z linkuj.cz více lidí že? :-D Kdybych byl na místě Jakuba Dvořáka a byl v jeho situaci také bych chvíli váhal.
Nejspíš bych ale jako zdroj uvedl tu diskusi nebo bych to alespoň neopsal slovo od slova. Tím bych se vyvaroval těmto problémům...
3. 3. 2007 15:02:06
[12] (d4nny.d0g (info(at)warezblog.net)) www
d4nny.d0g odpovědět
Pekne, jsem rad kdyz se dela memu webu reklama:).

Je pravda, ze zminene popisy ripu pochazeji primarne ze serveru warezblog.net, sam jsem je pred tremi lety prekladal z webu http://www.vcdquality.com/index.php?page=faq#4 a doplnoval o dalsi informace, ktere jsem nasel jinde (uz nevim kde, je to dlouha doba).

Me osobne je jedno, ze nekdo kopiruje moje texty bez udani zdroje, az mi to jedno nebude tak se ozvu.

V tomto pripade je to naopak pekna reklama pro wb, tak jen houst a vetsi kapky:P
5. 3. 2007 16:09:29
[13] (Trupík (jakub.maly(at)atlas.cz)) www
Prosím, buďte slušní odpovědět
Prosím čtenáře, aby v komentářích udrželi svůj projev v mezích slušnosti, když napíšete sprostý osobní útok na osobu pana Dvořáka, tak tu prostě nemůže zůstat.
15. 6. 2007 7:26:47
[14] (Pavel Soldan) www
Re: Re: Re: Re: Re: Vyjadreni odpovědět
[10] kdo se tak dlouho pře (a snaží se z toho vymluvit) sám musí tušit, že je něco špatně. Jinak by to zakončil prvním příspěvkem a neutápěl se v tom čím dál více! ;)