Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Tipy na vánoční dárky

Vánoce už jsou skoro za dveřmi - taky vás to děsí? :o) - za chvíli bude Mikuláš a když na ulici potkám pár pekelníků, vždycky si vzpomenu, že je na čase pořídit si pravidelný stres z nenakoupených dárků. Samozřejmě Vánoce obvykle přichází v době, kdy má člověk nejmíň času a posunout se jaksi nedají.

Všude všechno bliká - nákupní centra se totiž rozhodly zaútočit na naše zvířecí instinkty a tak doufají, že stejně jako můra tupě znovu a znovu vráží do rozsvícené lampy, i my znovu a znovu projdeme dveřmi do jejich chrámů spotřeby. Santové na nás útočí z každé druhé reklamy.

Člověk nakonec vždycky nějak sežene něco pro každého, ale občas se prostě nevyhne tomu, že nějaký dárek není úplně to pravé, ale holt už nic lepšího nebyl čas vymyslet.

Pokud máte trochu hravé přátele a rodinné příslušníky, zvažte deskové hry - je to vděčný dárek, mile "společný" (tzn. můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a obdarovat více lidí jednou krabicí:o)) a myslím, že tím nemůžete nikdy nic zkazit. Navíc poslední dobou deskové hry docela frčí - usuzuji z toho, že specializovaných obchodů neustále přibývá. Nejjednodušší je ale nakoupit přes internet - raději trochu dopředu, vánoční dodací lhůty se můžou prodloužit, tak by se mohlo stát, že si hru zahrajete až na nový rok :o).

Že nevíte, jakou hru vybrat? V sekci Deskové hry najdete hned několik dobrých tipů a recenze vám dobře poradí, která hra je pro koho ta pravá. Pokud vašim blízkým nevadí delší hra se slušnou mírou strategie, pořiďte si třeba Puerto Rico nebo Funkenschlag, pokud radši něco lehčího, tak třeba Osadníky z Katanu nebo Poštovního Kurýra, Ticket To Ride. Mladším se zase určitě bude líbit Jungle Speed, Galaxy Trucker, Blafuj nebo Bang.

A samozřejmě - pokud máte vy nějaké dobré tipy (nemusí to být hry, samozřejmě), tak sem s nimi - já i ostatní čtenáři se jistě rádi necháme inspirovat.

Ohodnoťte prosím užitečnost článku
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

20. 12. 2007 16:24:17
[1] (blondyn (blondyn(at)email.cz))
Dalsi hry odpovědět
Diky za tipy i vyborne recenze her.
Pridal bych Carcassone jako jednoznacnou jednicku pro (pra)rodice s detmi, Robo-rallye a Evoluci pro skvelou zabavu a abstraktni hry jako Genial, Blokus nebo Tantrix.
20. 1. 2008 22:09:56
[2] (Dárek (jan(at)lenco.cz)) www
Deskové hry jsou super odpovědět
Osadníci nadchly celou naší rodinu. Hraje to i můj mladš brácha a dokáže pořádně obchodovat, to vytočí i moje rodiče.