Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Microsoft vytvořil vyhledávač budoucnosti - msdewey.com

Možná jste si mysleli, že internetové vyhledávání navždy patří Googlu. Ale to už je minulostí. Microsoftí Live Search toho zase tolik nového nepřinesl, ale vyhledávač Ms. Dewey je skutečně revoluční.

Posuďte sami, co je lepší. Pokládat dotazy Googlu s jeho dost (dle mého názoru) nelíbivým logem:

Nebo požádat o radu mladou krasavici? Ms. Dewey totiž vypadá takto:

Ms. Dewey je flashová nadstavba nad Live Search a docela povedená, že:o). Slečna Janina Gavankar natočila jako Ms. Dewey přes 600 videí:

  • intra (hned po načtení stránky, obvykle Ms. Dewey přistihnete při něčem, co s vyhledáváním příliš nesouvisí)
  • výplně (všelijak se kroutí a špulí, když jí zrovna nepokládáte žádne dotazy, po chvíli vám jí přijde líto a něco do search boxu napíšete…)
  • a nejvíce je asi videí, které přímo reagují na to, na co se zrovna ptáte.

Jedinnou chybou vyhledávače je asi příliš malé pole zobrazovaných výsledků, pro vážnou práci použitelný není (asi jsem si nepřečetl nikdy ani jeden z výsledků). Ale je to psina, ne? Navíc nově přibylo také tlačítko „Best of Dewey“, díky kterému můžete vyzkoušet právě tato videa. Při většině se vážně pobavíte (můžete slečnu nachytat třeba při tom, jak navádí raketoplán, brousí si kudlu nebo se jí zkuste zeptat co si myslí třeba o "britney spears").

Na závěr jedna hláška slečny Dewey:

„The more you ask the more I know. And soon, I will rule the world muhahaha!“

Tak co na ni říkáte?
3
 
31
 
34
 
8
 
8
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo: