Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Další "tajemná" reklamní kampaň - otazníky

Po Vodafonu, velmihezka.cz, Nové Unii Svobody a možná dalších, které jsem nezaznamenal, je tu opět reklamní kampaň v tomto duchu.

Pražské lavičky nyní zdobí bezpatkové písmo v kapitálkách, černé na bílem a na pozadí otazník. Populistické otázky

  • Kam až porostou ceny energií?
  • Proč musí být jízda s kočárkem horor?
  • Proč se tady prodávají drogy?
  • Proč mi nikdo nepomůže, když jsem zůstal sám a bez pomoci?
nazančují, že za tím stojí asi nějaká politická strana. Že by příprava na komunální, popř. na zatím nevyhlášené předčasné volby? Určitě už to ale není originální...

Update:

Tato kampaň zatím příliš internetové publicity nezískala, objevila se ale diverzní antikampaň, která nabádá "odpovídat" na plakáty - a to nalepováním papírů s odpovědí, která zní:

  • Zeptejte se socanů, ti tady 8 let vládli!
  • Protože tady 8 let vládli socani!
Více informací získáte na webu http://odpoved.50webs.com/

Update 2:

Byla odstartována druhá vlna této kampaně - tentokrát s vykřičníky, klasickými volebními sliby a s podpisem - kampaň patří ČSSD. Parličkou je, že vykřičníková kampaň má téměř totožný design, jako výše zmíněná antikampaň :o)

Update 3:

Svou kampaň zahájila i pražská ODS - mimo jiné slibuje otevření deseti nových stanic metra do konce roku 2010 - to je ale šibeniční termín, kterému nemůže věřit snad vůbec nikdo. V roce 2008 mají být otevřené nové stanice linky C na Proseku a v Letňanech, na ostatních linkách (natožpak na zatím neexistující plánované lince D) jsou ale práce v takové fázi, že jejich dokončení do roku 2010 je zkrátka nesmysl - ODS nepokryťe slibuje něco, co nemůže splnit.Ohodnoťte prosím užitečnost článku
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

26. 9. 2006 17:46:39
[1] (?)
Trochu divna antikampan odpovědět
Zeptejte se socanů, ti tady 8 let vládli!
Protože tady 8 let vládli socani!

No nevim, ale v Praze socani nevladli snad nikdy od 89 roku. A vetsina z toho jsou veci tykajici se radnice a mesta. Ne ze bych se socanama souhlasil, ale tohle mi prijde celkem zavadejici.
26. 9. 2006 18:00:32
[2] (Trupik (jakub.maly(at)atlas.cz)) www
Re: Trochu divna antikampan odpovědět
Máte pravdu, ale z části. Primátorem je Bém za ODS, ale na radnici již dvě volební období funguje koalice ODS a ČSSD - a kandidátka na primátora Buzková by v tom prý ráda pokračovala (http://www.ceskenoviny.cz/domov/praha/index_view.php?id=210102). Jinak je ale antikampaň trochu zavádějící, ale je potřeba brát v úvahu, že v době, kdy vznikala, ještě nebylo jasné, že otazníky jsou kampaň pro komunální volby a ne třeba pro předčasné volby do poslanecké sněmovny.