Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Kuba si našel novou zábavu!

Taky vás jako malé bavilo střílet z luku? Neříkejte, že jste to nikdy nezkoušeli! Já si naprosto přesně pamatuju, jak perfektní zbraň se dala vyrobit z ramínka (dřevěného s dírou uprostřed), špejlí a gumy od tepláků. Hřebík omotat drátkem a přidělat na konec špejle, prostrčit dírou po háčku z ramínka, natáhnout gumu ááá – tadá, takovej šíp se s klidem zapíchnul i několik milimetrů do solidního dřeva.

Když mě tohle přestalo bavit, našel jsem doma laminátovej luk po bráchovi. Na něm jsem přerval asi milión provázků, než jsem našel solidní materiál na tětivu. Ale šípy nic moc, nějak jsem nebyl s to odhadnout, že se šíp ve vzduchu překlápí proto, že nemá letky. Místo toho jsem se snažil zatížit hrot, ale moc to nepomáhalo. Na nějakou dobu jsem se střílením přestal.

Ale tak nějak mě to pořád latentně bavilo, protože si moc dobře vzpomínám na super pařbu Warcraft II. Tamější elfí lučištníci/rangeři nebyli nijak zvlášť super výkonní v boji (zato měli bezva super přihřátý hlasy – posuďte sami: hláška 1 , hláška 2 , hláška 3 :-), člověk musel investovat obrovské sumy do upgradu a mít jich hromadu, ale nakonec jsem vždycky dospěl do stádia, že libovolný nepřátelský útok moje teplá armáda rostřílela na kusy dřív než se stačili přiblížit.

No, nedávno můj synovec zase dole vyhrabal ten starej laminátovej luk, tak jsem to taky zkusil a šlo mi to trochu líp, než tenkrát. Potom jsem si ještě půjčil od Ondry pořádný šípy (ještě je mám schovaný… ) a už to začínalo být o něčem.

No a před čtrnácti dny jsem si pořídil pořádnej luk. Žádnou hračku, ale sakra velkej reflexní luk – perfektní nástroj jak změnit sílu v rychlost. Nikdy jsem moc nechápal, co lidi baví na stříleni z pistole, i tak to ale spousta lidí jako koníček dělá (vždycky si vzpomenu na Americkou krásu) – to by mě nebralo (možná to trochu souvisí s tím, že nesnáším hluk). Ale tohle je úplně jiný zážitek. Natáhnout luk, na zlomek okamžiku se zastavit a potom pustit šíp, který za další zlomek okamžiku skončí přesně tam, kde jste ho chtěli mít.

Žádný sport nikdy v životě mě nebavil tolik jako tohle. Někdy to zkuste. A děkuji bráškovi za přispění na tenhle super dárek!


Co vy, neláká vás střílení?
8
 
23
 
10
 
14
 
0
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

8. 6. 2006 23:40:09
[1] (R@ndom (sak.si.me(at)najdi.cz))
Paintball odpovědět
A zkoušels někdy paintball? Na tom zase ulítávám já. Navíc málokdo ví, že v Troji je paintballové hřiště...
10. 6. 2006 17:16:41
[2] (Trupík (jakub.maly(at)atlas.cz))
Re: Paintball odpovědět
Zatím nezkoušel, nějak nebyla příležitost, asi mi chybí dostatek militantních kámošů :o)
5. 10. 2007 12:35:00
[3] (archer)
luk odpovědět
pekny luk a aku ma napinaciu silu