Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


Uff! To je ale vedro...

Uff,

to je vedro!

Jen co skončila ta děsná zima, vlítly sem tropický vedra. Čili předpokládám, že během pár dnů léto přejde a v půli června začne krásnej podzim.

Varování pro budoucí budoucí studenty matfyzu a obyvatele koleje 17. listopadu! Až si budete vybírat pokoj pamatujte, že naše šestnácti a dvaceti patrové baráčky se chovají podobně jako komín – takže během dopoledne teplota utěšeně stoupá a já se ještě teď tady, v 20:05 potím jako na plantáži.

Matfyzáci už tráví dny s otevřenými dveřmi na chodbu. Okna se naopak přes den příliš neotvírají – panuje tu totiž fóbie ze slunečních paprsků, takže se snažíme zabránit jim ve vstupu pomocí závěsů, když už i ty selhávají, tak lepenkových krabic v oblasti oken. A v dobách nejhorších nastupuje nejtěžší kalibr – alobalové fólie nalepené na okenní skla.

Nejspíš to byli studenti programu fyzika, kteří s tím přišli jako první – na přednášce slyšeli, že teplo se šíří sáláním, vedením a prouďěním, proto se snaží lesklým alobalem odrazit nenáviděné sluneční paprsky pryč od svých temných okýnek.

A nemyslete si, že polepit okno alobalem je jen tak. Jinak značně nepraktičtí a manuálně nešikovní matfyzáci dovedli totiž své umění na značně vysokou úroveň. Například spolužákův spolubydlící (pravda, byl to už doktorand) vybudoval jakési důmyslné lesklé zařízení, kterým mohl po okně různými způsoby manipulovat, natáčet a naklápět a získla tak teplotu ve svém pokoji téměř pod svou kontrolu.

Škoda, že můj spolubydlící zatím přišel jen s kusem papundeklu opřeným o okno, zato vynález chlazení lahváčů ve sprchovém koutě jistě stojí za zmínku (voda tekoucí ze zdejšího červeného kohoutku mívá někdy nižší teploty, než vzduch v lednici)…

Zkrátka, ostré letní slunce je asi největším nepřítelem průměrného matfyzáka a víc ho dokáží vyděsit snad jen blesky při bouřce, které nám někdy způsobují výpadky proudu.

Poznámka: při příští cestě domů si nezapomenout přivézt větrák.

Jak snášíte letošní zběsilé počasé?
2
 
3
 
3
 
5
 
1
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo:

 

4. 6. 2006 20:17:47
[1] (Trupík (jakub.maly(at)atlas.cz))
Trefa odpovědět
Hah, to jsem si ani nepřál, abych to takhle trefil. Červen teprve začal a už tu udeří přízemní mrazík, tam zase na chvíli zasněží, na koleji nám zatopili, venku kosa hnusná a prší n-krát denně. Zkrátka podzim je tu