Poznámka: články jsou již mnoho let staré, doba se posunula, mnoho věcí v nich doporučovaných je již dnes překonané - berte s rezervou!


It's legal a Nová Unie svobody

Možná jste už ve svém okolí zahlédli plakátky, jako je tento:

Volební heslo

Budťo jste si později sedli k počítači a navštívili stránky www.its-legal.us a je vám všechno jasné. Nebo jste na to zapomněli. Abych vás nenapínal, pentagramy a lehce anarchisticky znějící hesla jsou dílem Nové Unie svobody (skutečně se na jejich stránkách píše velké N).

Podle mě US viděla, že jí teče do bot a nikdo vlastně nemá zájem ji volit. Proto se rozhodla zaměřit svou kampaň na mladé lidi, kde očekává ještě slušný počet nerozhodnutých voličů (zatimco ostatní cílové skupiny už vylovili ostatní strany – podnikatele a pracháče ODS, důchodce KSČM, státní zaměstnance a lidi s nízkými příjmy ČSSD, zelené Zelení a kdo volí KDU-ČSL mi fakt jasný není, ale evidentně takoví lidé jsou…).

US zvolila poměrně netradiční kampaň – asi si řekla, že dneska frčí udělat kampaň tak, že vlastně nikdo neví „na co ta reklama je“ – jak jsme to viděli třeba u vodafone nebo třeba www.velmihezka­.cz. Taková kampaň se prostě snaží upoutat pozornost a doufá, že probudí zvědavost do té míry, že se lidé budou snažit zjistit, o co jde. Originální už to sice není, ale na mě to funguje.

Hlavně oceňuji to, že se Unie svobody nerozhodla vsadit v kampani na očerňování ostatních stran (tak jako to dělá ČSSD - snaží se odradit voliče od svého hlavního rivala ODS třeba tím, že vytrhává z kontextu části jejich programu a dokonce prý "odhalila pomyslný hrob ODS"

Když budete stránky pročítat, možná nebudete věřit svým očím, já jsem teda tyhle problémy měl, koukejte, co o sobě NUS píše:

I my jsme slibovali, že zbavíme stát špíny. Zpaktovali jsme se s mocí, abychom si vydobyli slávu. Smrad nás však pohltil a téměř udolal. Pochopili jsme, jak se cítí všichni loseři, rozdílní, malí a diskriminovaní. Pochopili jsme, jak obtížné je jít svou cestou a nakolik je dav zotročován v poslušné stádo.

Hukot ne? Nebo:

Chceme dekriminalizaci měkkých drog! Za užívání marihuany nesmí hrozit kriminál. Nechť policie stíhá dealery a obchodníky a uživatele nechá na pokoji!

Docela často zmiňované téma na blogu Nové Unie svobody je CzechTek:

A já mám přesto přese všechno dojem, že by bylo namístě, aby se ministr vnitra a s ním i šéf vlády sešli po japonském způsobu na k tomu určeném místě a na znamení selhání provedli rituální sebevraždu.

Pokud vás tyto věty zaujaly, stránky si určitě prohlédněte, podobných řečí je tam spousta. Autorem příspěvků je nějaký „Penty“, nikde jsem nezahlédl informaci, kdo by to měl být. Nějak se mi nedaří si představit, že podobná prohlášení vydává například předseda Pavel Němec.

Nyní ještě poslední citace, otázka na program:

je hezký že toho tolik chcete,ale nikde tu nevidim ani náznak toho jak toho dosáhnete.(pokud se vám nepodaří získat přes 50%hlasů…což se fakt nepovede….tak budete vždycky muset udělat koalici, a jak to zatím vypadá, budete tam v menšině, tím pádem jen těžko prosadíte svůj celý program) ale pokus je to pěknej…:) aspoň symbolicky držim palce!:)

A sebevědomá odpověď (spíš bych řekl scifi):

zatím naše podpora prudce narůstá. možná těch 50 procent není nereálných.
Co si myslíte o reklamních kampaních?
3
 
15
 
25
 
18
 
3
 
 
Vložit komentář:
 

  

 

Nepoužívejte žádné html ani texy značky, odřádkování se zachová. Pokud uvádíte zdrojový kód, můžete ho vložit mezi značky
<syntax jazyk="PHP">...</syntax>,
bude potom zformátován. Jako atribut můžete uvést PHP, C#, HTML, CSS a mnoho dalších.


opiste cislo Opište číslo: